Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Chata Beňušovce

Okolie
Prečo práve prísť k nám ???
 
1. Aqua Park Tatralandia
 
Určite navštívte Termálny park Aqua Park Tatralandia, najdete tam 11 bazénov s termálnou vodou, ktorá blahodárne pôsobí na dýchacie a pohybové ústrojenstvo. K dispozícií Vám bude 28 tobogánov a kĺzačiek (viac ako 1 800 m).Ak si chcete odýchnuť Aqua Park Tatralandia vám ponúka relax v Saunovom a Wellness svete.
Pri vstupe do Aqua Parku Tatralandia určite neprehliadnete až 490m dlhu trať Tarzánie. A nezabudnite navštíviť Westernove mestečko ktoré je hneď vedla Aqua Parku Tatralandia.
 
 
                                                   
 
 
 
2. Bešeňová 
 
 
Thermal park Bešeňová je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Po celý rok spoznáte v náručí čarokrásnej prírody Liptova silu jedinečnej termálnej vody, ktorá má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka.
 
                                                                        
 
 
Liptovská Mara
 
Vodná nádrž Liptovská Mara ponúka široké možnosti pre vodné športy, ako napr. jachting, surfovanie, windsurfing, člnkovanie, jazdu na vodných skútroch, vodné bicyklovanie... Na jej severnom brehu pri autocampingu Liptovský Trnovec nájdete jachtársky klub, ako aj požičovňu vodných bicyklov a člnov. Hostia tu môžu využiť aj školu windsurfingu. Liptovská Mara má aj vhodné podmienky na potápanie. Najvhodnejšie obdobie pre potápanie je máj, jún, keď viditeľnosť dosahuje cca 4-8 m, priemerná viditeľnosť 2-4 m.
 
 
        
 
Rybolov na Liptovskej Mare:
 
Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu. Platí tu kaprový režim a základný rybársky poriadok bez úprav. Je tu bohaté zastúpenie týchto rýb: kapor, lieň, štuka, zubáč, ostriež, jalec hlavatý, boleň, podustva, pstruh dúhový, pstruh jazerný, zriedkavo možno natrafiť aj na sumca a úhora. Napriek hojnej navštevovanosťi je možné na priehrade stále uloviť i rybu trofejnej veľkosti.
 
   
 
 
Ceny hosťovacích povoleniek:

členovia SRZ:
denná - 10 EUR (301,20,-Sk)

 
nečlenovia a cudzinci:
denná - 16,50 EUR (497,-Sk)
 týždenná - 66,50 EUR (2003,50Sk)
 ročné zväzové - 265,50 EUR (7998,60 Sk)
 
 
 
3.Jasná Nízke Tatry
 
Dve strediská Chopok sever a Chopok juh sú od roku 2007 opäť prepojené vlekmi. V súčasnoti hovoríme o jednom stredisku.
JASNÁ NÍZKE TATRY je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle.
V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke.
Prosfesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snownoardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody.  
Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca aprila. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh az 5mesiacov v roku.


 
                                                                                                        LETO V JASNEJ
 
                                                                                                                                                                                                                                                   
                     
 
4. Príroda a okolie
 
Ak ste priaznivci prírodných krás, určite by ste nemali vynechať návštevu Demänovských jaskýň. Ohromí Vás hľavne Demänovská ľadová jaskyňa alebo Demänovská jaskyňa slobody. Spojením turistiky a s poznávaním prírody je výlet do Kvačianskej a Prosieckej doliny, ktoré patria medzi najkrajšie doliny na Slovensku...
 
   
 
 
5. Havránok
 
 
Archeologické múzeum Havránok je stála expozícia, ktorá sa nachádza pri Liptovskej Mare nájdete tam objekty keltskej kultúry a stredoveku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist